| উৎপত্তি স্থল: | চীন |
| পরিচিতিমুলক নাম: | MaxM |
| মডেল নম্বার: | LS-PAT-71 |
| ন্যূনতম চাহিদার পরিমাণ: | 2 |
|---|---|
| মূল্য: | USD189 - USD399 |
| প্যাকেজিং বিবরণ: | শক্ত কাগজ |
| ডেলিভারি সময়: | 2 সপ্তাহ |
| পরিশোধের শর্ত: | এল/সি, টি/টি, ওয়েস্টার্ন ইউনিয়ন |
| যোগানের ক্ষমতা: | 1000 টুকরা/মাস |
| নাম: | বৈদ্যুতিক উত্তোলন স্তম্ভ | ভোল্টেজ: | DC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| লোড ক্ষমতা: | 200 কেজি | স্ট্রোক: | 250 মিমি - 1200 মিমি |
| সীমা সুইচ: | বিল্ট ইন | সংকেত আউটপুট (al চ্ছিক): | হল সেন্সর |
| রঙ: | রৌপ্য / কালো | বাইরের প্রোফাইল: | আয়তক্ষেত্র, 3 পর্যায় |
| সর্বোচ্চ গতিশীল বাঁকানো মুহুর্ত: | 250Nm | সর্বোচ্চ স্থির বাঁকানো মুহূর্ত: | 500nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
ব্যক্তি যোগাযোগ: Mr. Salan Xie
টেল: +86-18680277689
ফ্যাক্স: 86--39165188
জরুরী ম্যানুয়াল রিলিজ লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর ২২৫০ পাউন্ড হাই লোড হোম কেয়ার অ্যাডজাস্টেবল বেডের জন্য
স্পেস-সেভিং অটোমেশনের জন্য ২০০০N লাইটওয়েট লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর ২০মিমি-৩০০মিমি কাস্টম স্ট্রোক
৪৫০০N হাই ফোর্স ইলেকট্রিক ইনলাইন অ্যাকচুয়েটর আইপি৬৯কে পেগোলা শেডিং সিস্টেমের জন্য
ভারী ডিউটি ৩০০ কেজি ইনলাইন লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর স্লিম ৩৮ মিমি জলরোধী আইপি৬৬ ইলেকট্রিক মোটর
লো ভোল্টেজ ডিসি লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর আইপি৬৬ ৩০০০এন গ্রিনহাউস অটোমেটিক ভেন্টিলেশন উইন্ডোজের জন্য
ইন্ডাস্ট্রিয়াল হাই থ্রাস্ট লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর 8000N IP69K 12V ডিসি লিফটিং সলিউশন জন্য
১২০০০N হেভি ডিউটি ইলেকট্রিক লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর IP66 ম্যানুয়াল ওভাররাইড ১২V ২৪V ৩৬V ৪৮V DC
আইপি৬৯কে হেভি ডিউটি ইলেকট্রিক অ্যাকচুয়েটর ক্ষয়রোধী ৮০০কেজি ২৫% ডিউটি সাইকেল
ইন্ডাস্ট্রিয়াল লিনিয়ার অ্যাকচুয়েটর উচ্চ শক্তি 16kN IP69K 25-1000mm ভারী উত্তোলন অটোমেশন জন্য