| Lugar de origem: | China |
| Marca: | MaxM |
| Número do modelo: | LS-PAT-71 |
| Quantidade de ordem mínima: | 2 |
|---|---|
| Preço: | USD189 - USD399 |
| Detalhes da embalagem: | Caixa |
| Tempo de entrega: | 2 semanas |
| Termos de pagamento: | L/C, T/T, Western Union |
| Habilidade da fonte: | 1000 peças/mês |
| Nome: | Máquinas e aparelhos para a produção de partículas | Tensão: | DC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Capacidade de carga: | 200kg | AVC: | 250 mm - 1200 mm |
| Interruptor de limite: | Construído em | Saída de sinal (opcional): | Sensor de Hall |
| Cor: | Prata / preto | Perfil externo: | Retângulo, 3 estágios |
| Máx. momento de flexão dinâmico: | 250Nm | Máx. Momento de flexão estática: | 500nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Pessoa de Contato: Mr. Salan Xie
Telefone: +86-18680277689
Fax: 86--39165188
Movimento silencioso elétrico compacto do atuador 4500N IP66 de 12V para controle de janela e tronco
2000N Atuador linear leve 20mm-300mm de curso personalizado para automação de economia de espaço
4500N Actuador elétrico em linha de alta força IP69K para sistemas de sombreamento Pegolar
Actuador Linear Tubular de 24 V CC 670 lb Propulsão IP67 para Mesas de Levante Ajustáveis em Alturas
Motor elétrico de carga pesada de 300 kg de atuadores lineares em linha
Atuador Linear DC de Baixa Tensão IP66 3000N para Janelas de Ventilação Automática de Estufas
Actuador linear industrial de alta tração 8000N IP69K 12V DC para soluções de elevação
12000N Actuador elétrico linear de trabalho pesado IP66 Desempenho manual 12V 24V 36V 48V DC
Atuador Elétrico Reforçado IP69K à Prova de Corrosão 800KG Ciclo de Trabalho 25%
Atuador Linear Industrial Alta Força 16kN IP69K 25-1000mm Para Automação de Carga Pesada