| Lugar de origen: | Porcelana |
| Nombre de la marca: | MaxM |
| Número de modelo: | Los datos de las pruebas de seguridad deben estar disponibles. |
| Cantidad de orden mínima: | 2 |
|---|---|
| Precio: | USD189 - USD399 |
| Detalles de empaquetado: | Caja de cartón |
| Tiempo de entrega: | 2 semanas |
| Condiciones de pago: | LC, T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente: | 1000 piezas/mes |
| Nombre: | Las columnas de elevación eléctricas | Voltaje: | CC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Capacidad de carga: | 200 kilos | Ataque: | 250 mm - 1200 mm |
| Interruptor límite: | Construido en | Salida de la señal (opcional): | Sensor de Hall |
| Color: | Plateado / negro | Profile exterior: | Rectángulo, 3 etapas |
| Max. Momento de flexión dinámica: | 250Nm | Max. Momento de flexión estática: | 500 nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Persona de Contacto: Mr. Salan Xie
Teléfono: +86-18680277689
Fax: 86--39165188
Actuador Eléctrico en Línea de Alta Fuerza 4500N IP69K para Sistemas de Sombreado de Pérgolas
Actuador Lineal DC Bajo Voltaje IP66 3000N Para Ventanas de Ventilación Automática de Invernadero
Actuador lineal de alto empuje industrial 8000N IP69K 12V DC para soluciones de elevación
Actuador lineal eléctrico de alta resistencia 12000N con anulación manual IP66 12V 24V 36V 48V CC
Actuador Eléctrico Reforzado IP69K Anticorrosión 800KG Ciclo de Trabajo 25%