| Herkunftsort: | China |
| Markenname: | MaxM |
| Modellnummer: | LS-PAT-71 |
| Min Bestellmenge: | 2 |
|---|---|
| Preis: | USD189 - USD399 |
| Verpackung Informationen: | Karton |
| Lieferzeit: | 2 Wochen |
| Zahlungsbedingungen: | L/C, T/T, Western Union |
| Versorgungsmaterial-Fähigkeit: | 1000 Stück/Monat |
| Name: | Elektrische Hebekolonnen | Stromspannung: | Gleichstrom 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Tragfähigkeit: | 200kg | Schlaganfall: | 250mm - 1200mm |
| Grenzschalter: | Eingebaut | Ausgang des Signals (optional): | Hallensensor |
| Farbe: | Silber / Schwarz | Außenprofil: | Rechteck, 3-stufig |
| Max. Dynamischer Biegemoment: | 250Nm | Max. statischer Biegemoment: | 500 nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Ansprechpartner: Mr. Salan Xie
Telefon: +86-18680277689
Faxen: 86--39165188
Hochleistungs-Elektro-Linearantrieb mit 1320 lbs Hubkraft, IP66 wasserdicht, 1"–24" Hub
Kompakter 12V-elektrischer Aktor 4500N IP66 leise Bewegung für Fenster- und Kofferraumsteuerung
4500N Hochleistungs-Elektro-Linearantrieb IP69K für Pergola-Beschattungssysteme
24V Gleichstrom-Rohr-Linearaktator 670lb Schub IP67 für höhenverstellbare Hebetische
Schwere 300 kg Lineare Aktoren schlanke 38 mm wasserdichte IP66 Elektromotor
Niederspannungs-Gleichstrom-Linearantrieb IP66 3000N für Gewächshaus automatische Lüftung Fenster
Industrieller Linearantrieb mit hoher Schubkraft 8000N IP69K 12V DC für Hebelösungen
12000N Schwerlast-Elektro-Linearantrieb IP66 Manuelle Überbrückung 12V 24V 36V 48V DC
IP69K Korrosionsbeständiges Elektroantriebsgerät für Schwerlastbetrieb 800 kg 25% Arbeitszeit
Industrieller Linearantrieb Hohe Kraft 16kN IP69K 25-1000mm für schwere Hebeautomatisierung