| 원래 장소: | 중국 |
| 브랜드 이름: | MaxM |
| 모델 번호: | LS-PAT-71 |
| 최소 주문 수량: | 2 |
|---|---|
| 가격: | USD189 - USD399 |
| 포장 세부 사항: | 판지 상자 |
| 배달 시간: | 2주 |
| 지불 조건: | L/C, T/T, 웨스턴 유니온 |
| 공급 능력: | 1000개/월 |
| 이름: | 전기 승강 기둥 | 전압: | DC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| 부하 용량: | 200kg | 뇌졸중: | 250mm - 1200mm |
| 한계 스위치: | 내장 | 신호 출력 (선택 사항): | 홀 센서 |
| 색상: | 실버 / 블랙 | 외부 프로필: | 직사각형, 3단 |
| 맥스. 동적 굽힘 모멘트: | 250Nm | 맥스. 정적 굽힘 모멘트: | 500nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
담당자: Mr. Salan Xie
전화 번호: +86-18680277689
팩스: 86--39165188
고강력 전기 선형 액추에이터 1320 파운드 들어올림 용량 IP66 방수 1"~24" 스트로크
콤팩트 12V 전기 액추에이터 4500N IP66 창문 및 트렁크 제어용 조용한 움직임
4500N 고출력 전기 인라인 액추에이터 IP69K, 페골라 차양 시스템용
높이 조절 리프팅 테이블용 24V DC 튜블러 리니어 액추에이터 670lb 추력 IP67
산업용 고추력 리니어 액추에이터 8000N IP69K 12V DC 리프팅 솔루션용
12000N 중량 전기 선형 액추에터 IP66 수동 오버라이드 12V 24V 36V 48V DC