| Lieu d'origine: | Chine |
| Nom de marque: | MaxM |
| Numéro de modèle: | Les résultats de l'analyse sont publiés dans le rapport annuel. |
| Quantité de commande min: | 2 |
|---|---|
| Prix: | USD189 - USD399 |
| Détails d'emballage: | Carton |
| Délai de livraison: | 2 semaines |
| Conditions de paiement: | LC, T/T, Western Union |
| Capacité d'approvisionnement: | 1000 pièces/mois |
| Nom: | autres appareils pour la fabrication de lampes de poche | Tension: | CC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Capacité de charge: | 200 kg | Accident vasculaire cérébral: | 250mm - 1200mm |
| Interrupteur de limite: | Intégré | Sortie du signal (facultatif): | Capteur de hall |
| Couleur: | Argent / noir | Profil extérieur: | Rectangulaire, 3 étages |
| Max. moment de flexion dynamique: | 250Nm | Max. moment de flexion statique: | 500 nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Personne à contacter: Mr. Salan Xie
Téléphone: +86-18680277689
Télécopieur: 86--39165188
Actionneur linéaire électrique haute force 1320 lbs capacité de levage étanche IP66 course 1"-24"
Actionneur électrique en ligne 4500N à haute force IP69K pour systèmes d'ombrage de pergola
Actionneur linéaire tubulaire 24V CC 670lb pour tables élévatrices réglables en hauteur
Actionneurs linéaires en ligne robustes 300KG Slim 38mm étanches IP66 Moteur électrique
Actionneur Linéaire DC Basse Tension IP66 3000N Pour Fenêtres de Ventilation Automatique de Serre
Actionneur Linéaire Industriel Haute Poussée 8000N IP69K 12V DC Pour Solutions de Levage
Actionneur linéaire électrique robuste 12000N avec commande manuelle IP66, 12V 24V 36V 48V CC
Actionneur Linéaire Industriel Haute Force 16kN IP69K 25-1000mm Pour Automatisation de Levage Lourd