| Tempat asal: | Cina |
| Nama merek: | MaxM |
| Nomor model: | LS-PAT-71 |
| Kuantitas min Order: | 2 |
|---|---|
| Harga: | USD189 - USD399 |
| Kemasan rincian: | Karton |
| Waktu pengiriman: | 2 minggu |
| Syarat-syarat pembayaran: | L/C,T/T,Western Union |
| Menyediakan kemampuan: | 1000 buah/Bulan |
| Nama: | kolom angkat listrik | Voltase: | DC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Kapasitas Beban: | 200kg | Stroke: | 250mm - 1200mm |
| Sakelar batas: | Dibangun di | Output sinyal (opsional): | Sensor Hall |
| Warna: | Perak / hitam | Profil luar: | Persegi Panjang, 3 Tahap |
| Max. momen lentur dinamis: | 250Nm | Max. momen lentur statis: | 500nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Kontak Person: Mr. Salan Xie
Tel: +86-18680277689
Faks: 86--39165188
Aktuator Linear Listrik High Force Kapasitas Angkat 1320 lbs Tahan Air IP66 Langkah 1"–24"
Kompak 12V Aktuator Listrik 4500N IP66 Silent Motion untuk Window & Trunk Control
2000N Aktuator Linear Ringan 20mm-300mm Stroke Khusus Untuk Otomasi Menghemat Ruang
4500N High Force Electric Inline Actuator IP69K Untuk Sistem Shading Pegolar
24V DC Tubular Linear Actuator 670lb Tarikan IP67 Untuk Meja Angkat Tinggi
Heavy Duty 300KG Inline Linear Actuators Slim 38mm Waterproof IP66 Motor Listrik
Low Voltage DC Linear Actuator IP66 3000N Untuk jendela ventilasi otomatis rumah kaca
Industri High Thrust Linear Actuator 8000N IP69K 12V DC Untuk Solusi Angkat
Aktuator Linear Elektrik Tugas Berat 12000N IP66 Override Manual 12V 24V 36V 48V DC
Aktuator Elektrik Heavy Duty Tahan Korosi IP69K 800KG Siklus Kerja 25%
Aktuator Linear Industri Gaya Tinggi 16kN IP69K 25-1000mm Untuk Otomatisasi Pengangkatan Berat