| Luogo di origine: | Cina |
| Marca: | MaxM |
| Numero di modello: | LS-PAT-71 |
| Quantità di ordine minimo: | 2 |
|---|---|
| Prezzo: | USD189 - USD399 |
| Imballaggi particolari: | Cartone |
| Tempi di consegna: | 2 settimane |
| Termini di pagamento: | L/C,T/T,Western Union |
| Capacità di alimentazione: | 1000 pezzi/mese |
| Nome: | di altezza superiore a 1000 mm | Voltaggio: | CC 12V / 24V |
|---|---|---|---|
| Capacità di carico: | 200 kg | Colpo: | 250mm - 1200mm |
| Interruttore limite: | Costruito dentro | Fonte di segnale (facoltativo): | Sensore Hall |
| Colore: | Argento / nero | Profilo esterno: | Rettangolo, 3 fasi |
| Max. momento di flessione dinamico: | 250 Nm | Max. momento di flessione statico: | 500nm |
Engineered for premium industrial ergonomics, this black 3-stage lifting column delivers 1200mm custom travel length paired with a robust 2000N (200KG) medium-payoff capacity for smooth, uncompromised vertical motion. Its heavy-duty precision makes it the ideal structural choice for automating high-load factory workbenches, executive ergonomic desks, precision packing tables, and industrial material handling platforms.
*This electric lifting column actuator is a customizable product. Please share your requirements with us, and we will recommend the most suitable model according to your needs
| Model | LS-PAT-71 |
| Voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. Load Force | 2000N |
| Max. Speed at Full Load | 11.5mm/s |
| Max. Speet at Free-load | 41mm/s |
| Max. Dynamic bending moment | 250Nm |
| Max. Static bending moment | 500Nm |
| Stroke | 250mm - 1200mm |
| Limit Switch | Built in |
| Signal Output(Optional) | Hall Sensors |
| Retracted Length | ≧Stroke/2 + 150mm |
| Section | 3-stage |
| Operation Temperature | -5℃ - +45℃ |
| Color | Silver / Black |
Q: Is it possible to get a sample?
A: Yes, we can provide samples for quality and performance testing.
Q: Is the product ready for dispatch?
A: No. We customize the lifting column per your requirements, leading time is usually 2 weeks.
Q: Do you provide after-sales service?
A: Yes. We offer technical support and prompt after-sales service. Please feel free to contact us if you have any questions.
Q: What payment methods do you accept?
A: We accept bank TT, L/C, and PayPal
![]()
Persona di contatto: Mr. Salan Xie
Telefono: +86-18680277689
Fax: 86--39165188
Attuatore elettrico compatto da 12V 4500N IP66 silenzioso per il controllo di finestre e bagagliaio
4500N Attuatore elettrico in linea ad alta forza IP69K per sistemi di ombra Pegolar
Attuatore Lineare Tubolare 24V DC 670lb di Spinta IP67 per Tavoli Sollevabili Regolabili in Altezza
Attuatori Lineari Inline Rinforzati da 300KG Motore Elettrico Sottile 38mm Impermeabile IP66
Attuatore Lineare Industriale ad Alta Spinta 8000N IP69K 12V DC per Soluzioni di Sollevamento
12000N Attuatore lineare elettrico ad uso pesante IP66 Manuale 12V 24V 36V 48V DC
IP69K Attuatore elettrico a carico pesante resistente alla corrosione 800KG 25% ciclo di lavoro